Zlewozmywaki granitowe – zobacz, co musisz wiedzieć!

Zlew granitowy to najwyższa półka w kategorii zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z skromniejszym budżetem – zobacz, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z jakich są zrobione. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe produkty wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, że granit jest materiałem wyjątkowo trwałym. Inspiracją dla wielu Gospodyń może stanowić też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują szerokie gremium nabywców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym zostają całe hałdy naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niezwykle pojemne a także praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i przemysłowych. Dzięki temu zlewozmywak można zamontować np. w narożniku kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niewielkich wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych mebli i elementów urządzenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Zlewozmywaki kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w przeróżnych kształtach a także odcieniach. Mają również rozmaitą wielkość, jednak to nie wszystkie różnice pomiędzy nimi.
Modny wygląd oraz nowoczesny design jest niewątpliwie jedną z ich największych korzyści zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są wykonane i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, aby zachować szczelność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu i zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości oraz zalety. Właściwością zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także wyższa trwałość na porysowania, jednak kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, iż są wyjątkowo trwałe na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesamowicie ważny wydaje się więc wybór tych elementów, jakie narażone są na częstą eksploatację oraz te jakie przez długie lata winny nie tylko spełniać swą funkcję, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (oraz minimalnych cen), jak i osoby szukające interesujących, designerskich zlewów do swojej kuchni.