Wygodne łóżko małżeńskie do sypialni

Łóżko do sypialni odgrywa kluczową rolę w każdym mieszkaniu. Łóżko pozwala nam nabrać sił na nowy dzień, wypocząć po ciężkim dniu oraz przebywać jedynie w gronie naszego partnera. Łóżko do sypialni powinno być idealnie dopasowane do potrzeb obu małżonków. Na co należy zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiedni mebel, które będzie odpowiednio służył przez lata?

Wybierając wygodne łóżko sypialniane dla małżonków należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim rozmiar, który zapewni wygodny wypoczynek dla dwóch osób, możliwość doboru odpowiedniego materaca oraz rodzaj łóżka. Sprawdź jak rozpoznawać te parametry i wybierz wygodne łóżko, które będzie Ci towarzyszyć przez lata.

łóżko malżeńskie

Wygodne łóżko małżeńskie do sypialni – jaki rozmiar?

Zacznijmy od rozmiaru. Rozmiar powinien być dopasowany zarówno do naszych preferencji, jak i rozmiaru naszego pomieszczenia. Wygodne łóżko dla dwóch osób rozpoczyna się od 140×200 cm. Takie modele przeznaczone są do niewielkich sypialni, na przykład w bloku. Jeśli mamy nieco więcej miejsca, możemy postawić na łóżko w rozmiarze 160×200, albo nawet 180×200 cm. Wiadomym jest, że im więcej miejsca dla dwóch osób – tym lepiej. Jeśli jesteśmy właścicielami naprawdę dużej sypialni w domu, gdzie łóżko stanowi jej centrum, warto postawić na rozmiar 200×200. Dajecie sobie tym samym szansę spania niczym para królewska.

Materac odgrywa kluczową rolę
Druga bardzo ważna kwestia to dobór właściwego materaca. Na pierwszy rzut oka może to mię wydawać skomplikowane, ale bez obaw. Na rynku dostępne są głównie materace piankowe, sprężynowe oraz lateksowe. Niektóre z nich są twardsze, niektóre elastycznie dopasowują się do naszego ułożenia. Najtańsze z nich są materace piankowe, nieco droższe lateksowe i sprężynowe. Im materac więcej kosztuje, zazwyczaj tym dłużej będzie nam służył bez zarzutu.

Łóżko kontynentalne czy tradycyjne?
Wybierając łóżko do sypialni mamy jeszcze wybór pomiędzy łóżkami tradycyjnymi oraz łóżkami kontynentalnymi. Łóżka kontynentalne zazwyczaj mają wbudowany materac i są nieco wyższe od tradycyjnych. To idealna propozycja dla dużych, jasnych i przestronnych sypialni.