Wybieramy najciekawsze modele baterii kuchennych!

Wykonując kompleksowy remont kuchni należałoby pokusić się również o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby aranżacja była zgodna a także przede wszystkim praktyczna.
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Kolejnym walorem jest łatwość mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli vis-a-vis wymaganiom użytkowników, proponują baterie, których projekt doskonale współgra nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do czyszczenia sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje montuje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było częściej używane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Na rynku dostępne są także baterie z wylewką, której wysokość możemy obniżać czy z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i umieścić na zlewie. To świetne rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz komfortowe. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie zużywamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba bardzo starannie przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo dość małych rozmiarów przykuwa wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie oraz po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z specjalnymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na troskę o środowisko jak też finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.