Wanny wolnostojące – sprawdź wady i zalety!

Wnętrze wanien jest ergonomiczne, co gwarantuje maksymalny komfort kąpieli. Przed zakupem należałoby dobrze przemyśleć kwestie jej podłączenia oraz lokalizacji, tak żeby po zakupie niespotkana nas niemiła niespodzianka.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum rozmaitych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na surowiec wykonania i design. W aktualnych ofertach wyszukać można duży wybór współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie modele wanien odznaczają się wyjątkowo estetycznym wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa lub inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak również do współczesnych pomieszczeń spełniających funkcję komfortowego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom umożliwiają dużą wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie dobrze prezentują się w dużych łazienkach ustawione w kluczowym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (oczywiście im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy odpowiedni rozmiar oraz układ wanny. W małym pomieszczeniu sprawdzi się model prostokątny, położony pod ścianą. Natomiast należy przyznać, iż takie rozwiązanie trochę niweluje efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek stosunkowo dawny, tylko przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno powróciły w odświeżonej, nowoczesnej wersji, aby na nowo fascynować pięknem swej niewinności.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba bardzo starannie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto dopilnować, aby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo relatywnie małych wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, który wykrywa zbliżone ręce i po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak również finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.