Wanny – luksus i komfort w jednym!

Wanna narożna z hydromasażem pozwoli Ci poczuć się jak w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, jakie ogranicza zagrożenie poślizgnięcia się i upadku.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami a także wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane indywidualnie do danego modelu wanny. Niezwykle ważne jest, by montaż wanny był rzetelny oraz zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, by można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić profesjonalistom. Jak wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest łatwy a także szybki montaż, który można wykonać własnoręcznie. Co istotne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w różnorakich formatach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dopasowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach albo w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często stosowane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 65 dB. By masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 4 osób.

Posiadasz niewielką łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z relaksujących kąpieli w pachnącej pianie? Mamy dla Ciebie funkcjonalne rozwiązanie – wanny kątowe, jakie oszczędzają miejsce oraz zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego używania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź dedykowane produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego wyglądu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wspaniała opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast układ a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i pozostałego urządzenia toalety.