Szafki podumywalkowe – najważniejsze zagadnienia!

Powszechnie wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, iż na połyskującej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki a także osady z mydła oraz kamienia.
Forma szafki uzależniona jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie ważny jest styl szafki. Winna być ona dostosowana formą i kolorem do reszty urządzenia toalety. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w łazience może być trochę nudzący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu bądź czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie zestawienie jest również rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty tradycyjne, rustykalne oraz bardziej innowacyjne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na posadzce czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa ciemna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Urządzając swoją toaletę, uwagę zwrócić należy nie tylko na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa lub umywalka, lecz również na szafkę pod umywalkową, które pomieści wszelkie konieczne środki czystości lub kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość praktycznych szuflad a także schowków, tak, by każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto posiadają piękne, modne wzornictwo a także ciekawe odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak ogromny, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do własnej aranżacji łaźnie. Przewagą tego elementu urządzenia jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, szczególnie do toalet o średnich przestrzeniach czy np. łazienki dla gości. Przy doborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Przeważnie to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym umieszcza się mydelniczkę bądź dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest niewielka, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona również estetyczna oraz stylem pasować do wystroju naszej toalety, lecz również funkcjonalna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego rodzaju szafki, należałoby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są zrobione – powinien być on bowiem wytrzymały na wilgotność. Warto też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Istotne będą też wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie dominuje połysk, który zachwyca swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zwykle nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Dosyć często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w górnej części. To dobre rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto również zadbać o to, by posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doświadczeń a także po jakimś czasie może już być trochę irytujące. Szafka do ubikacji ze wbudowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych prac higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Przeważnie wybierany jest rodzaj z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją idealnie dobrać do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest niewielka, szafka może być większa i szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki lub szczotki do zębów. To również sposób na lepszą, bardziej efektywną aranżację.