Styl skandynawski – luksus dla każdego?

Nordycki styl może zawierać mnóstwo składników odnoszących się do innych stylów. Takie zestawienie oryginalnych elementów każdego ze styli może być dobre!
W mieszkaniach, zaaranżowanych „po skandynawsku” dominującymi barwami są: biel, popiel, jasny zielony, ecru oraz pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria i akcesoria. Drewniana podłoga jest świetnym dopełnieniem lokum przerobionego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem nordyckiego stylu są ekologiczne materiały. Najchętniej stosowanym gatunkiem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna i olcha – oba charakteryzują się kontrastową barwą oraz bogatym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany znakomicie wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Tymczasem jednak krzesła w trendzie nordyckim nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku fanatyków nurtu tradycyjnego. Do tej bazy wolno dołączyć barwne dodatki, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w stylu nordyckim jest niesłychanie funkcjonalna i przejrzysta, a zarazem estetyczna. Wszystkie te kolory, powodują, że nasza kuchnia w nurcie nordyckim będzie prosta oraz przestronna a równocześnie przytulna. W salonie urządzonym w stylu nordyckim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednakowa podłoga. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym punktem tegoż kierunku, to naturalne dodatki takie jak kamień, drewno, tkaniny z lnu a także bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (czyli prezentujące się delikatną, opływową linią) oraz krzesła vintage – odkryte na pchlim rynku czy piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zasugerować dodatki nordyckie, bez jakich taka oto kuchnie nie istnieje. Trend skandynawski to również minimalistyczne akcesoria, niewątpliwie luksusowe i naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe fronty i blaty w kolorze surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w stylu skandynawskim to dobre rozwiązanie, jakie łączy w sobie dużo zalet. Powszechnie stosowanymi materiałami w tym stylu jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą oraz intymniejszą.

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu a także funkcjonalności! Sprawdź ten wpis oraz dowiedz się więcej o tym ciekawym trendzie aranżacyjnym, jaki miło zaskoczy twoich gości!
Ponieważ kuchnia w stylu nordyckim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile ułatwiają codzienną pracę. W kompozycjach w stylu skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi lub brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje zrobione w oparciu skromność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym skandynawskim fasonie, ale niemal na całym świecie. Kuchnia i salon w fasonie skandynawskim z kolei opierają się na używaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni zaaranżowanej w kierunku nordyckim są białe ściany oraz funkcjonalne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w stylu nordyckim, to wybór będzie dość łatwy: kluczowe są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy i szarości, a także biały, ciemny a także… zielony. Kuchnia w trendzie skandynawskim preferuje prostotę – zatem wybieraj gładkie lub łagodnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach a także drzewo – na podłodze lub w formie mebli – stanowią niewątpliwie rewelacyjną ozdobę każdego salonu a także dodaje nordycki nastrój do pomieszczeń. Wystarczy parę drobnych zabiegów, aby nasze mieszkanie wyglądało jak z magazynu o aranżowaniu wnętrz. Styl pomieszczeń domów jest znacząco odmienny od mieszkań w wielkich miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane powiązanie tych elementów powoduje, iż wnętrza zaaranżowane w trendzie skandynawskim są wyjątkowo przestronne i prezentują się schludnością formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane zasłony to podstawa ciepła w kierunku hygge. Meble domowe w stylu skandynawskim to zestawienie przywiązania do tradycji, ekologicznych materiałów z nowoczesnymi meblami kuchennymi, które usprawniają powszednie obowiązki.