Sprawdź dlaczego warto zakupić basen do swojego ogrodu!

Woda jest jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie oraz odprężenie całego ciała, jeśli zatem możemy skorzystać z jej zbawiennego wpływu nie w domowej wannie, a na „otwartym” powietrzu – baseny ogrodowe stają się inwestycją wartą uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na określonym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak również najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają dodatkowo możliwość dodania filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej bezpieczne są zbiorniki na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest jednocześnie wyższa. Posiadają one duże rozmiary, więc należy właściwie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By ograniczyć koszty powiązane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, rozkładamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Więc warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie jedynie tradycyjna gumowa kaczka, lecz również różne statki i łódki (także takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz dużo innych. Montaż basenu wraz z dołączoną do basenu instrukcją nie sprawia poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu umożliwią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w ciszy oraz spokoju z grupą znajomych twarzy czy najbliższą rodziną. Basen na stałe zlokalizowany na terenie posiadłości znacznie zwiększa też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania budynku, możemy otrzymać za niego znacznie korzystniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najskuteczniejsza forma zachowania dobrej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj natomiast, iż dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby pełnoletniej jest konsekwentne monitorowanie a także kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy zwracać uwagę, dopasowując basen dla dzieci, żeby kupić produkt trwały i bezpieczny. Ofert jest sporo jednak dobry basen winien charakteryzować się kilkoma czynnikami.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie tylko koszty podgrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do przykrywania używa się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV lub żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niesłychanie wytrzymałe a także niezawodne, bowiem po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych a także fachowe balony wypełnione powietrzem. Niezbędne akcesoria basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto też pomyśleć o akcesoriach poprawiających komfort kąpieli – schodkach lub skoczniach a także świetle uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po oczyszczeniu basenu, zapełnić go powtórnie. Warto również zaopatrzyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Insektów bądź liści. Wskazany jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z posadzki basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy również odkażać wodę w basenie. W hipermarketach są dostępne specjalne środki tlenowe -czyszczą one wodę a także, co istotne, nie dają przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było częstokroć sprzątać. Folia pęcherzykowa pomaga też utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie dodatkowe parę tysięcy złotych.