Płytki łazienkowe – innowacje roku 2018!

Remontując swoją toaletę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej klasy, bo odświeżasz ją raz na kilkanaście lat. Moim zdaniem płytki to aspekt, na jakim nie należałoby oszczędzać, gdyż późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje wnętrzu szyku oraz elegancji. Dobór tego modelu płytek posiada także szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego wyglądu wnętrza czy kiedy mamy niewielką łazienkę, jaką planujemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz posadzek w toalecie niesłychanie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, odporne na uderzenia, ścieranie a także wszystkie porysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe regularnie oczyszczane są ostrymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, by wybierać płytki odporne na zasady oraz kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie jedynie rolę użytkową, to także metoda ekspresji artystycznej, dająca profesjonalistom niemal nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Oryginalna i prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Niepowtarzalny rodzaj i porowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także pozwolą Ci stworzyć jednolitą oraz bardzo funkcjonalną dekorację łazienki – wybierz modele najlepiej trafiające w Twój styl! Interesujący efekt ozdobny zapewni zastosowanie mozaiki w formie małych kwadratów, rombów, kamieni o dość wyjątkowych kształtach lub kwadratów. Najbardziej ponadczasowym, a jednocześnie ciekawym stylem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drzewo lub kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a jednocześnie prezentuje się faktycznie efektownie.

Płytki łazienkowe coraz częściej decydują o klimacie aranżacji. Prawidłowo dobrane płytki łazienkowe mogą wizualnie powiększyć pomieszczenie, ale również dodać łazience innowacyjnego stylu.
Ciężko sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście nowe trendy w ich obszarze utrzymują się raczej dłużej. Mali użytkownicy również muszą mieć toaletę dopasowaną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się jedynie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki jakim maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to gatunek przestrzennych, niekonwencjonalnych łazienek, które zazwyczaj znajdują się koło sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy spore pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, iż łazienki są pomieszczeniami o podwyższonej wilgoci powietrza. Podłogi wielokrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć mogą być atakowane przez grzyby i pleśń, a ich wytrzymałość będzie znacznie mniejsza. Zatem poleca się zakup produktów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym niezwykle ważne będzie zachowanie schludności i czystości, stąd też płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgoci może trochę zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, że w wyniku codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną naciskać na siebie a także pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich zalicza się również np. ogrzewanie podłogowe.