Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, dopasowując parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i niewygórowana cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych typowych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła wzmacnianego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy również dopasować do niego odpowiednią wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną by można było swobodnie składać parawan a także odpowiednie wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie konieczne, ale aby mieć pewność, iż gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru powierzyć specjalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, że na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto wówczas zakupić parawan na wannę impregnowany dodatkową powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się i zarazem uprości mycie. Parawan nawannowy to modne a także innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także ładny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego nieruchomego oraz jednego ruchomego elementu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę bądź na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – optymalnie jest myć parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie zniszczą powierzchni. Pytajmy sprzedających o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej i delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zachlapaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca oraz zapewnia możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż towar będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, aby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak również natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli zaś chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest także, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zabrudzeniom i zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego czy kilku elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, by profile dolne znajdywały się nad rantem wanny, co umożliwi poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, jaki ucieszy wszystkich mieszkańców oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.