Panele podłogowe – postaw na innowację!

Panele z impetem zastąpiły drewniane podłogi w wielu miejscach w naszym domu. Dzieje się tak za sprawą wyższej wytrzymałości deski panelowej od tej drewnianej, prostszej ceny, natomiast efekt końcowy jest porównywalny.
Drewniana podłoga może mieć wiele odsłon, a każdy dostrzega inne wartości. Przed rozpoczęciem robót, należy zobaczyć, czy posadzka jest równa. Jeśli nie, należy użyć szpachlowej masy wyrównującej tak, żeby płaszczyzna była perfekcyjna. Wierzchnia część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym ewentualnie półmatowym. Im bardziej połyskliwa powierzchnia, tymże większe odbicie światła i tym intensywniejszy odcień. Posadzki z połyskiem lepiej zamontować w mieszkaniach, jakie nie są szczególnie mocno nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają znacznie bardziej ekologicznie a także są dedykowane do wnętrz bogatych w codzienne światło. W kuchennych mieszkaniach panele dostarczają klimatyczny wygląd. Natomiast decydując się na panele trzeba brać te o godnych właściwościach a także parametrach. Wprawdzie panele dość mocno przyciągają pył oraz kurz, to nie sprawiają poważniejszych problemów przy myciu. Panele należy myć jedynie wilgotną ścierką, jaka nie przekazuje znacznej ilości wody. Producenci skutecznie zyskują coraz to doskonalsze efekty tworząc chociażby panele podłogowe wodoszczelne do kuchni. Reguła jest niesamowicie prosta – im większa klasa, tym lepszy produkt. Jednakże prawidłowy wybór względem klasy używalności potrafi przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, iż panele podłogowe dzielą się na dwie główne klasy – do użytku kuchennego a także do użytku publicznego, a łącznie mają aż 6 grup używalności. Ważna jest również grubość panela. Im jest grubszy, tym lepszy, bardziej niewrażliwy na pęknięcia oraz odkształcenia. Porządne gatunkowo panele zaczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie nakleja się, nie przybija ani nie przykręca do posadzki. Łączy się jedynie ich krawędzie. Są panele z wpustem oraz wypustem (dostosowane są do łączenia na klej) i panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele mają wytrzymałe zamki, jakie zapewniają trwałość połączeń w czasie używania. Nie warto nabywać cieńszych niż 7 mm, bo przeważnie jakość takich paneli pozostawia sporo do życzenia. Natomiast o odporności na uderzenia informuje właściwe oznakowanie.

Dzisiejsze panele są trwałe na każdego typu zamoczenia. Dla osób, jakie mimo położenia paneli nie chcą rezygnować z typowego dla kuchni wyglądu, dostępne są wzory przedstawiające płytki ceramiczne albo gumolit.
By poddasze mogło zostać oddane do adaptacji na poddasze funkcjonalne trzeba dokonać zmiany sposobu użycia obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym stylu będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem widocznych punktów budowy dachu, jako motywu dekoracyjnego – jeśli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie ukrywaj ich! Okna dachowe warto urządzić w radiowe sterowanie oknem i akcesoriami za pomocą pilota bądź przycisku naściennego. Urządzając lokum na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na ustawienie mebli. Ich umieszczenie uzależnione jest od wysokości skosów. Większe partie poddasza to doskonałe miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z sufitem. Kiedy już wiemy, którą role przyjmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym planowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet oraz niezwykle trudnych do zaaranżowania miejsc. Nikt nie twierdzi, iż okolica pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, zatem warto zdecydować się na meble na wymiar, które bez trudu dostosujemy do wszelkich zakątków, obniżeń, skosów oraz przestrzeni pod oknami. Skosy powszechnie nie należą do najprzyjemniejszych przestrzeni do projektowania i adaptacji, jednak jest kilka wytycznych i stałych, jakich przestrzeganie znacznie ułatwi nam adaptację poddasza. Zanim jednak podejdziemy do działania, musimy przygotować gruntowną analizę stanu technicznego obiektu, oraz następnie zdać sobie na zapytania, czy jesteśmy w stanie owy remont przygotować i czy będzie nam się to rzeczywiście opłacało.