Ogród zimowy – sprawdź rekomendacje fachowców!

Każdy z nas może sobie zbudować ogród zimowy. W przypadku, gdy urządzimy go samodzielnie koszt nie jest wysoki a rezultat robi naprawdę niesamowite wrażenie na gościach.
W ogrodach zimowych często wykorzystuje się szkło mineralne. Powinno być trwałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, jaki jest narażone na deszcz albo upadnięcie gałęzi drzewa. Korzystne jest pod tym względem szkło utwardzane oraz tzw. bezpieczne, jakie dzięki powłoce folii po stłuczeniu nie rozsypuje się na ostre, kaleczące kawałki. Jeśli ogród zimowy jest bezpośrednio powiązany z budynkiem, można wykorzystać szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy projektować w sąsiedztwie wysokich drzew, gdyż grozi to uszkodzeniem konstrukcji w przypadku oderwania się konaru, a spadające liście będą przykrywać dach. Te same struktury stosowane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia pozwoli nam spędzać więcej czasu bliżej natury – w szczególności, jeżeli nie dysponujemy prywatnym ogrodem. Zaaranżowana w jej wnętrzu ogrodu spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się gęstą roślinnością niezależnie od pory roku. Projektując budowę oranżerii musimy uwzględnić kształt domu oraz wielkość działki, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób unikniemy zbędnego przegrzewania się roślin latem i zdobędziemy optymalny klimat dla rozwoju roślinności.

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie powierzchni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość odpoczynku oraz harmonii z obcowania z roślinnością oraz jej otoczeniem przez cały rok, nawet zimą!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się częstokroć prostą, minimalistyczną i niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą zawierać odważne, intensywne, jasne odcienie, przody z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być połączone z pozostałymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów a także projektantów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na wykorzystanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, że ta przestrzeń winna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość zmniejszyć, by nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego humoru bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna modyfikacja starczy, by wygląd kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble znakomitej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy rezultat. W folderach sklepów znajdziesz wielki wybór eleganckich kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny kształt bądź po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu oraz naturalnych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być zredukowane do minimum, aby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe zamienniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite płaszczyzny frontów.