Najchętniej kupowane baterie wannowe przez Polaków

Z roku na rok pojawią się coraz to nowsze modele baterii wannowych, które zyskują na popularności, kreując tym samym nowe trendy. Jednak cały czas w czołówce plasują się baterie wzorcowe, czyli stojące i ścienne. Natomiast podtynkowe uważane są za bardzo nowoczesne, dzięki czemu są chętnie kupowane przez amatorów mniej tradycyjnych wnętrz. Niektóre modele zapewniają dodatkowy relaks podczas kąpieli, ponieważ posiadają w zestawie deszczownice. Tego typu rozwiązania sprawdzą się także w mniejszych przestrzeniach, gdzie nie ma miejsca na prysznic. Wanna z parawanem szklanym to kompromis pomiędzy dwoma dostępnymi możliwościami kąpieli.

bateria do wanny

Sztorcowe czy ścienne? Na jaki typ baterii decydują się Polacy?

Bateria sztorcowa to bateria stojąca. Najczęściej jest wybierana do tych gospodarstw, w których woda jest pociągnięta pod urządzeniami sanitarnymi. Jest to po prostu dużo praktyczniejsze rozwiązanie. To idealna propozycja dla osób, którym zależy na prostym i dość łatwym montażu. Niemniej jednak wymaga on wywiercenia otworów w blacie, czy w przypadku baterii łazienkowych w wannie lub umywalce.

Eleganckie wannowe baterie mogą być jednouchwytowe lub dwuuchwytowe. Polacy częściej sięgają po ten pierwszy rodzaj. Przy wyborze kierują się wygodą i prostotą użycia. Dzięki jednemu uchwytowi można bez problemu regulować strumień wody, w zależności od tego, jaką temperaturę chce się osiągnąć. Podsumowując, są dużo bardziej ekonomiczne od dwuuchwytowych, które posiadają dwa oddzielne kurki do regulacji wody, co czasem może być problematyczne w użyciu.

Z kolei bateria ścienna jest montowana, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio na murze. Poleca się ją do wszystkich wanien z krótkimi rantami. Poza tym idealnie będą one pasować do wanien narożnikowych. Dzięki takiemu sposobowi montażu zaoszczędzone miejsce można wykorzystać na przestrzeń dla artykułów kosmetycznych, której często nam brakuje.

Nowoczesne baterie wolnostojące

Wszystkie wanny, które posiadają szeroki rant, są idealne do montażu baterii wolnostojącej. Wybór baterii naściennej wiązałby się z koniecznością posiadania długiej wlewki, co jest raczej niemożliwe w tym przypadku. Jeśli planujemy zabudować przestrzeń wokół wanny, zastosujmy płytki. Wtedy bateria wolnostojąca będzie miała idealne podłoże do montażu. Plusem przemawiającym za wybraniem tego rodzaju baterii, jest fakt, że wygląda ona bardzo estetyczni. Ponadto chroni przed uporczywym rozchlapywaniem wody na podłogę. To niestety zmora w większości gospodarstw domowych.

Producenci armatury sanitarnej wręcz prześcigają się w kreowaniu najnowszych trendów. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, tworzą nowe linie produktów, które zaspokajają gusta najbardziej wymagających odbiorców. Niemniej jednak rozważając wybór idealnej baterii, należy kierować się nie tylko jej wyglądem, ale i wygodą użytkowania, a przede wszystkim wysoką jakością. Wyznacznikiem tejże jakości jest rodzaj materiału, z jakiego został wykonany produkt.