Modna aranżacja kuchni – kuchnia w bieli!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako kolor dominujący jest mnóstwo. Ważne jest, by dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym a także mieć strategie na całość aranżacji.
Dobrym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy szyku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dopasować jedynie niewielkie dodatki, także dopasowane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco chłodnym a także sterylnym. Zatem warto przełamać tę monotonię, ożywiając kuchnię różnymi odcieniami. Szczególnie popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel i drzewo to doskonała para, która zwykle owocuje dobrym rezultatem wizualnym. Modne są również szarości, czy to na ścianie czy też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat pokryty twardym laminatem z małą ilością złotych plamek zagwarantuje mocny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty deseń sprawi, że wszystkie okruszki na przestrzeni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niepodważalny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się częstokroć prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą mieć odważne, intensywne, jaskrawe kolory, fronty z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez polskich architektów i projektantów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaznaczyć, że ta przestrzeń powinna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, warto tę odległość skrócić, by nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego temperamentu czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna zmiana wystarczy, by charakter kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno dobrze wykonane meble świetnej jakości, jak również te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny kształt lub po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu oraz naturalnych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje powinny być okrojone do minimum, aby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się również na swobodne formy szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.