Łazienkowe trendy – innowacje roku 2018!

Poza królującymi łazienkami pełnymi ekologicznych materiałów a także kolorów, do pozycji lidera zbliżają się biało-czarne kompozycje. Wybór tych kontrastujących ze sobą odcieni należy do odważnych pasjonatów niebanalnego wyglądu.
Kolor w toalecie nie musi męczyć, może zostać wprowadzony do wnętrza za pomocą dodatków oraz akcesoriów łazienkowych. Kabiny prysznicowe od lat cieszą się większym zainteresowaniem niż wanny. Z paru powodów, zabierają mało miejsca, pasują do każdej łazienki, są proste w montażu, ekonomiczne, łatwe w utrzymaniu czystości, mają wiele funkcji. Aktualnie modne są kabiny prysznicowe w stylu Walk-In wypierając tradycyjne kabiny narożne. Kolory fioletu, różu lub również intensywnej czerwieni mogą znaleźć się na ścianach nowoczesnych łazienek. Oprócz szybkiego i przyjemnego czyszczenia kabiny prysznicowe typu walk-in dają łatwe i wygodne wejście, jak także gwarantują większą swobodę poruszania się w łazience bez ryzyka potknięcia się. Dlatego są one świetnym rozwiązaniem dla współczesnych łazienek bez barier, gdzie zarówno młode jak i starsze osoby czują się w pewnym stopniu luksusowo. Prym również wiodą rozwiązania zapewniające płynną regulację parametrów oraz te zwiększające poziom schludności oraz komfort korzystania. Regulacja termostatyczna z dodatkową opcją podświetlenia wzmacnia również atrakcyjność wizualną baterii. Coraz częściej baterie zadziwiają nas wyrazistymi odcieniami.

Wszyscy się z pewnością zgodzą, że pojęcie łazienki, jako miejsca służącego po prostu do utrzymywania higieny, zdecydowanie rozwinęło z czasem. Dziś mamy wobec niego większe wymagania: łazienka ma stanowić nie wyłącznie funkcjonalna, ale dodatkowo radować oko spokojnym oraz elegancko wyposażonym pomieszczeniem.
Projektując schody należałoby skorzystać z usług stylisty wnętrz, jaki ułatwi urządzić optymalnie dowolną przestrzeń. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na dobrą jakość a także solidność, zatem do produkcji naszych schodów należy dobrać wytrzymałe drewno suszone odpowiedniej wilgotności. Właśnie tak dopasowany naturalny surowiec będzie idealnie trwały a także odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Zwłaszcza polecam schody z drewna dębowego a także bukowego, które wyróżniają się dużą twardością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Wartą polecenia ofertą są również schody jesionowe, jakie realnie nie ustępują dębowym oraz bukowym pod względem twardości, a prezentują się dodatkowo efektownym ubarwieniem oraz pręgowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od kształtu oraz wymiarów oraz wybranych materiałów wykończeniowych. Niesamowicie kosztowne może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najpopularniejszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drewna jodłowego czy sosnowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, jakie świetnie prezentują się w pomieszczeniach współczesnych. Wybierają schody do naszego mieszkania należy dodatkowo uwzględnić ogólny Projekt całej aranżacji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie a także nie zabierają wizualnie zbyt dużo przestrzeni, przy czym nadają mieszkaniu unikatowego nastroju, dlatego warto w nie zainwestować.