Kabiny prysznicowe – postaw na innowację!

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest oczywisty, dziesiątki parametrów, przeróżne rozmiary – statystyczna osoba może mieć problem odnaleźć się w tym, czytaj dalej ten wpis i dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Dalej w zależności od powierzchni łazienki, jej aranżacji należy określić czy ma to być kabina uchylna lub odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Istotną cechą jest również dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat korzystania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na etapie projektowania, bądź również zastosowanie jedynie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, wrażliwe na zanieczyszczenia lub zakamienienie. Mając na uwadze ciągłą eksploatację warto przemyśleć wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, zwykle większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz standardowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu pleców. Jeśli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 450 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy wariant, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór standardowych wymiarów i kształtów jest duży, jednak nietypowych – niewielki.

Rewolucyjne, efektywne, oryginalne i dostosowane do łazienki. Takimi słowami można nazwać dzisiejsze kabiny prysznicowe, jakie można kupić w większości supermarketów.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak także matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na odpowiednio przygotowanej podłodze. Dziś jest to niesamowicie powszechne rozwiązanie, które nie zaburza estetyki toalety oraz pozwoli wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo zorganizowanie dobrej posadzki, która musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może powodować kłopoty przy naprawie i myciu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, warto już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej schludny. Naukowcy stworzyli taką technikę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe zabrudzenia z wielką łatwością czyści wiatr i deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za symbol czystości.