Grzejniki łazienkowe – najważniejsze zagadnienia!

Dobrze dostosowany kaloryfer do stylu, funkcji i wielkości łazienki nie jedynie uatrakcyjni jej charakter, tylko przede wszystkim zapewni jej komfortowe, a także stworzy specjalną powierzchnię na suszenie ręczników a także ubrań przez pełen rok.
Przyjmując, iż kaloryfery są podobnej wielkości a także są zrobione z tego samego surowca to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki tylko dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bowiem przeważnie wentylacja jest tak zorganizowana, iż do toalety nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą podgrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do ubikacji warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika dekoracyjnego. Kaloryfery wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który oprócz funkcji dekoracyjnej, maskuje również podłączenia do centralnego, oraz dodatkowo wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, jak na kratę grzejnika płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Standardowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (wykonanych albo ze stali lub z aluminium), między którymi instalowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast oddaje ciepło oraz nagrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe zapewnia komfortowe ciepło a także pomaga podtrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce kaloryfery łazienkowe są niesamowicie często niedocenianym składnikiem aranżacyjnym. Montując grzejnik płytowy bez problemu możemy ogrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki pomału się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro trend nada wnętrzu unikalnego nastroju. Możemy zdecydować się na taki typ, który będzie wydajny, a dodatkowo znakomicie przystosowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niesamowicie przydatny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na dworzu ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym oraz estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć świadomość, że powłoka chromowa obniża przekazywanie ciepła około 30%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domu (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także spore okno w wnętrzu wymaga również innego źródła ciepła. Elegancki i praktyczny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni ciepłą i suchą podłogę a także podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety oraz działać bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez pełen rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.