Bateria łazienkowa – sprawdź porady specjalistów!

Myślę, że w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o kluczowych parametrach, o których musisz pamiętaj wybierając baterię!
Dzięki unowocześnionej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle praktyczny system montażu, który pozwala na szybką instalację w łazience. Dobrej jakości bateria powinna mieć jednocześnie specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym oraz niezawodnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania stosunkowo drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych łazienkach np. w akademikach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują dodatki, jakie możemy nabyć razem z baterią. Niektóre są tak ważne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, iż produkty te są niezwykle proste, częstokroć gorszej jakości a także mogą przetrwać zdecydowanie krócej niż produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanka wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Sądzę, iż warto rozważyć kilka istotnych czynników, żeby kupić artykuł dobry i bezawaryjny tak, by nigdy nas nie zaskoczyła zalana toaleta.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w pewnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje również głowice bądź przełączniki. Warto także upewnić się, gdzie dany towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zastępują głowice na solidniejsze i wyprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na swoje towary udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od typowego chromu albo złota, poprzez eleganckie – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym mocniejsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy przeznaczyć na baterie.